تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
تغيير فضاي گرفته منزل در زمستان گليم فرش
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مدير سايت
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۴:۲۶

 

تغيير فضاي گرفته منزل در زمستان

 

زمستان كه ميرسد ، فضاي خانه بسيار تاريك و سرد مي شود و اوقات شبانه روز ، زودتر از هميشه شب مي شود و مقدار زماني كه خورشيد در اسمان ميباشد ، بسيار كوتاه مي شود .

و همين سردي هوا و تغيير زاويه تابش خورشيد ، سبب حالتي شبيه افسردگي مي گردد.

يكسري قوانين وجود دارد كه به كمك ان ها مي توان فضاي خانه را تغيير داد و با اين فضاي گرفته ي زمستاني مقابله كرد .

با استفاده از رنگ و نور و يك سري از تغييرات اين امر امكان پذير است .

 

براي اينكه حال و هواي روزهاي افتابي و گرماي نور خورشيد را دوباره تجربه كنيد ، ميتوانيد به صورت مصنوعي اين حس و حال را انجام دهيد .

 

 

استفاده از رنگ زرد

 

افرادي هستند كه دچار افسردگي فصلي ميشوند .انتخاب رنگ مناسب و گرما بخش و فرح بخش و چيدماني متنوع ميتواند در گرم تر كردن فضا چاره ساز باشد .

رنگ زرد را در اتاق هايتان به كار ببريد و با استفاده از مقداري رنگ نارنجي ، گرما و حس زيباي پاييزي و گرماي رنگ نارنجي را به منزل و فضاي اتاق تان بياوريد .

رنگ زرد نماد سرزندگي و شادابي است .و باعث تحرك افراد مي شود .و به ترشح ناقل هاي عصبي كه عامل شادي در بدن افراد هستند منجر مي گردد.

شايد فكر كنيد بايد دكوراسيون خانه تان را تغيير دهيد و نميتوانيد به سادگي اين رنگ ها را به خانه تان دعوت كنيد .اگر چنين است سخت در اشتباهيد ، چون با تغيير كوسن ها يا والان پرده هايتان به راحتي ميتوانيد اين كار را بكنيد .و يك روحي ديگر به فضاي خانه تان بدهيد .

يا اينكه به وسيله ي نورها مي توانيد فضاهاي مختلف را با حال و هوايي متفاوت شكل دهيد .در زمستان از نورهاي نارنجي و زرد استفاده كنيد و در تابستان از نورهاي ابي كه باعث سردي ميشود استفاده نماييد .

رنگ هاي گرم در منزل و استفاده از پرده هاي نازك و كنار زدن پرده ها از جلو پنجره ها براي دعوت نور و گرما به داخل منزل ميتواند نقش مهمي در كنترل افسردگي داشته باشد .

 

تلفيق رنگ هاي نارنجي ، سبز و قرمز در چيدمان اشپزخانه نيز تاثير مهمي در مهيا كردن محيطي شاد و ارام براي اعضاي خانواده خواهد شد .از انجايي كه براي صرف نهار يا شام صبحانه خانواده در كنار هم و به دور ميز گرد مي ايند مي توانيد با گذاشتن گل هاي رنگي به رنگ سبز يا قرمز و يا روميزي هاي رنگي ، گرم ، محيطي دلچسب را فراهم كنيد تا ، افراد از قرار گرفتن در ان لذت ببرند .

 

 

پازل شادي بچينيد

 

راه هاي مختلفي براي ايجاد فضاي هنرمندانه و زيبا وجود دارد .كه يكي از اين راه حل ها كه باعث افزايش اعتماد به نفس و كاهش افسردگي ميگردد ، استفاده از يكسري تكنيك هاست كه از نظر روانشناسي معرفي گشته است .

مثلا خاطره پردازي يا همان ياداوري خاطرات قديمي به وسيله ي قرار دادن عكس هاي خانوادگي بر روي يك ميز زيبا گوشه ي اتاق يا استفاده از يك صندوقچه ي قديمي و يا بعضي وسايلي كه با ان خاطرات خوش داريد مي تواند فضايي شاد را در منزل شما ايجاد كند .

اگر يكسري پارچه هاي قديمي كه داريد ،كه بلا استفاده مانده اند مي توانيد براي تزيين بخش هايي از منزل تان از ان استفاده كنيد .مثلا مي توانيد گلدان هايتان را به وسيله ي اين پارچه ها تزيين كنيد.يا كوسن هاي هماهنگ درست كنيد و هر چند وقت يكبار انها را با كوسن هاي موجود تغيير دهيد .

روتختي هاي تان را ، روميزي اشپزخانه تان ، را مي توانيد تغيير دهيد ، و اينها خود مي تواند تاثيراتي هر چند كوچك بگذارد .و اين ذره ذره تغييرات خود مي تواند ، با هم جمع شود و فضاي منزل تان را تغيير دهد .

البته بايد كمي سليقه و خلاقيت را چاشني ان كنيد تا ، نتيجه ي ان باعث زيبايي منزل تان گردد. استفاده از پارچه هاي خاص و زيبا و خوش رنگ در روميزي هاي تان و كوسن ها مي تواند شما را به اين هدف نزديك كند .

مثلا پارچه هاي سنتي خوش طرح و نقش و خوش رنگ ، بسيار چشم نوازند و با قرار گرفتن در فضاي منزل تان نگاه ها را به خود جلب مي كند .

 

 

از گلها در منزل تان استفاده كنيد

 

نقش گل ها و عطر انها را در فضاي منزل از ياد نبريد .گل ها موجودات زنده هستند و اگر در هر فضا قرار بگيرند احتياج به رسيدگي دارند براي اينكه تازه بمانند .و اين خود عاملي مي شود كه شما به انها توجه داشته باشيد و از اينكه از يك موجود زنده مراقبت مي كنيد ، توجه تان را به محيط اطرافتان بيشتر كنيد و به خاطر تازه نگه داشتن يك موجود ديگر در كنارتان احساس مفيد بودن كنيد و از نتيجه ي كارتان و طراوت گل ها در محيط تان احساس نشاط كنيد .

بنابراين توصيه مي شود از رايحه ي گل هاي مختلف در فضاي زندگي تان ، براي درمان افسردگي تان استفاده نماييد .

اگر از پايه ي رنگ سفيد براي منزل تان و دكوراسيون تان استفاده كرده ايد ، توصيه مي شود از گلدان هايي از گل هاي بنفش و زرد و ابي استفاده كنيد .و ان ها را در معرض ديد ، روي ميز ، كنار مبل و در قفسه هاي كتابخانه تان بگذاريد .

يا اينكه مي توانيد از لاله هاي صورتي و قرمز براي شاد كردن فضا و بهاري كردن ان استفاده كنيد .

و يا پيچيدن رايحه ي گلهاي اسطو خودوس ، برگ ليمو، دارچين ، بابونه ، ياس ، شمعداني و گل رز در كنار شمع هاي خوش رايحه ي ميوه هاي بهاري ، حال و هواي خانه و شما تغيير مي كند .

خالي از لطف نيست اگر در ادامه ي اين مبحث ، در مورد تابلو ها و تصاوير زيباي بهاري صحبت كنيم كه باعث مي شود تداعي گر بهار باشند و انرژي خانه را تا حدودي تامين كنند .با نصب چند تابلوي نقاشي در فضاي خانه تان ميتوانيد ان را تغيير دهيد .

بشقاب هاي قديمي داراي نقش گلهاي رنگي بر زيبايي اتاق مي افرايد.

 

 

بخشي از خانه را به خودتان و علايق خودتان اختصاص دهيد .

 

گوشه اي از خانه تان را به انجام كارهاي شخصي تان اختصاص دهيد ، براي فرار از روزمرگي و كمي قيد و بند ،و مطابق با سليقه ي شخصي تان ان را بچينيد .و به انجام كارهايي مثل مطالعه ، مرور خاطرات قديمي ، انجام كارهاي هنري ، چك كردن فضاي مجازي تان و گوش كردن به اهنگ مورد علاقه تان بپردازيد .

براي اين قسمت از خانه تان از رنگ هاي گرم و انرژي بخش مانند زرد و نارنجي يا صورتي و ابي استفاده نماييد .و در صورت امكان سري به انبار بزنيد و وسايلي را كه از انها خاطره داريد و نميدانيد كه كجا از انها استفاده كنيد را براي چيدمان خلوت تنهايي خود انتخاب نماييد .

منتخبي از كتاب هاي ناتمام و يا ناخوانده اي كه در ذهن تان داريد كه زماني شروع به خواندن ان كنيد ، تهيه كنيد و در انجا بگذاريد و كم كم انها را در فضاي دنج و دوست داشتني تان بخوانيد .

ميتوانيد دوست قديمي اي را كه داريد دعوت كنيد و در فضاي كوچك و دنج خود از او ميزباني كنيد و در مورد خاطرات و علايق تان صحبت كنيد .

 

البته گوشه ي دنج منزل بالكن يا ايوان تان را فراموش نكنيد كه ميتوانيد انجا را به سبك قديمي و سنتي بياراييد و يك پشتي و سماور و چاي و قند و گلداني از گل هاي رنگارنگ و شمعداني در كنارش بچينيد و هنگام كتاب خواندن از خودتان پذيرايي كنيد و از اين محل استفاده كنيد .

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]